10. srpna 2016

Interview s československou blogovou smetánkou - Maťou Strakovou! | Rozhovory

Fotka uživatele Maťa Straková.
Kůže z kamene, ledové oči a pohled, který by vás mohl pravděpodobně i zabít - to je Maťa Wolf. Martina už několik let úspěšně obohacuje československou blogosféru a tak jako každý bloger si vytvoří uričitou nálepku sebe samé. Někdo je namyšlenec, jiná zase kopíruje a další je jednoduše debil. Kdo se však alespoň trochu zajímá o blogy věnované žánru Young Adult, ví, že Maťa je přidrzlý moralizující spratek. Mě ale zajímalo, jestli se pod tou silnou vrstvou slupky náhodou neskrývá i něco jemnějšího - proto jsem Strakovou vyzpovídal a položil jí otázky na nejen naši aktuální blogosféru, ale i současné světové dění. 

1) Jsi hrdá, na to, že jsi Slovenka?

Nesmierne. Milujem túto krajinu, jej vedenie a smerovanie, nikdy nechcem žiť nikde inde!
...
Okej, po krátkej ironickej vsuvke... načo presne mám byť hrdá? Áno, máme tu naozaj prekrásnu prírodu, ale to je tak všetko. Rozhodne tu nechcem ostať zaseknutá celý život.

2) Když jsi se stala lesbou, rozhodla ses jen tak, abys na sebe upozornila, nebo patříš mezi ty, co se ,,ráno probudili" a nešlo jim to odepřít? Nebo snad chceš být moderní a in?

Nie som lesba, len sa mi páčia aj baby. Rozhodla som sa nijako neškatuľkovať. Ale samozrejme, že som si to povedala raz ráno, že odteraz nebudem hetero, že to je moc mainstream. Dá sa to nebodaj aj inak?

3) Jedna z českých poslankyň nedávno vynesla na povrch světla pravdu a prohlásila, že homosexuálové jsou také pedofilové. Cítíš se také občas jako pedofil? Vnímáš u sebe nějaké podobné sklony? 

I mean... detičky sú roztomilé, nie? 

4) Otázka za všechny - jak má podle tebe vypadat normální rodina? 

Mamička, otecko a deti, of course! Je úplne jedno, že sa možno nebudú o svoje deti zaujímať, že budú alkoholici alebo čo, hlavne nedávať deti do opatery homosexuálom, ktorí by ich mohli zahŕňať láskou. Proste je to neprirodzené! 

5) Jak má podle tebe vypadat ideální recenze?

Ja by som povedala, že by si mal každý bloger vypracovať vlastný štýl, ale to je vraj moc náročné, takže určite treba vypracovať nejakú príručku.

6) Aktuálně vyšel osmý díl Harryho Pottera a mimo jiné se chystá další díl kultovní série Girl Online, patříš i ty mezi fanoušky této klasiky, nebo snad nějaké jiné? 

Ono je to tak, že som verejne Girl online strašne skritizovala, aké zlé to je, akú pitomú hlavnú postavu to má a žiadny príbeh, ale v skutočnosti to bolo len preto, že mi prišlo, že to má len samé pozitívne názory, tak som sa chcela len odlíšiť. V skutočnosti som megaveľká fanúšička tejto fantastickej série a neviem sa dočkať 17. novembra. Už odrátavám dni! 

7) O čem by měla být správná kniha? 

V ideálnom prípade o mne a Harrym Stylesovi a našej true love. Podľa skutočného príbehu. (Zrejme napísanie tej knihy ešte chvíľu potrvá.) 

8) Čteš i fanfikce?

Len jednu. A autor by si mal švihnúť s novou kapitolou. (zde)

9) Co si myslíš o fanfikcích, coby budoucnosti literatury?

Nuž, niet pochýb, že v budúcnosti budú mať fanfikcie obrovské miesto v literatúre. A ich Bibliou bude After. O tom sa budú deti učiť, však koho zaujíma nejaký Sládkovič?! 

10) Uznáváš, že jsi často až moc upřímná?

Tak primerane.

Já bych tedy Matě chtěl závěrem poděkovat za to, že si na mě udělala čas a uctila mě svým překrásným pohledem na svět, je to převelice inspirující!

10 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Vážně to byla obrovská pocta, že sis udělala čas. Budu z toho žít ještě tak pět let...

   Vymazat
 2. (Nevím, jak se píše smajlík brečící smíchy, tak si jich představte tak dva tři řádky.)
  Maťa na hrad! :D Bože, tohle mě fakt pobavilo. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je super, splnilo to účel! :D :D Maťa na hradě by byla super! (Já bych jí volil fakt :D)

   Vymazat
  2. No že jo! Já bych ji volila už jenom proto, že se u většiny knih názorově shodneme! :D

   Vymazat
 3. Skvělý a vtipný rozhovor, to se vám povedlo. :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 4. Stejně jako Katka, potřebuju se naučit psát brečící smajlíky... :D Naprosto boží :DDD

  OdpovědětVymazat