28. listopadu 2016

Knižní |bloger| roku 2016

Většina blogerů anketu o nejlepšího blogera roku 2016 nejspíš zaznamenala, nicméně pro ty co netuší, která bije, jedná se o soutěž, kterou uspořádala Československá bibliografická databáze, ve které měli čtenáři možnost nominovat své oblíbené blogery ve třech možných kategoriích (bloger roku, skokan roku (nový knižní blog), objektiv roku (fotky)). Hlasování bylo ovšem už ukončeno a ke mně se dnes ráno dostala informace, že jsem mezi nominovanými

můj původní vzhled názvu. hvězdičky zůstaly.

Jsou to dva roky, co jsem začal blogovat a já u sebe vidím neuvěřitelný progres. Nejen, že mě blogování navedlo na správnou cestu, a teď studuju knihovnictví (třesu se při pomyšlení na to, kde bych skončil, kdybych nezačal psát), hlavně jsem si to neskutečně zamiloval. I když to občas flákám. (Jakože blog, školu ne. Je to škola.) A i když jsem u sebe vnímal obrovské posuny, ne vždy jsem byl se svojí prací spokojený, a i tak ve mně klíčilo to semínko nejistoty, jestli mi to za to fakt stojí. Nemyslím vyloženě, jestli jsem ve psaní skvělej, ale jestli to má cenu, jestli mi to něco dává, jestli to mám zapotřebí. Jestli jsem dost strojenej a spisovnej. Tyhle věci se mi honily hlavou strašně často a nakonec to skončilo tříměsíční pauzou a neaktivitou, a co je horší, skoro zrušením blogu. Taky jsem mimochodem odstranil všechny články z mých začátků - nedělejte to, strašná blbost. Jestli si ale pamatujete na mojí Blogtour (kterou jsem už tak strašně odflákl), ta měla být posledním článkem, který vyjde. Došla mi inspirace a chuť a odhodlání psát. Nakonec jsem ale vedl jednu dost fajn konverzaci s pár strašně fajn lidmi, kteří mi dali zase chuť to zas zkusit, a tak jsem tady, píšu doteď a mám se tu na blogu strašně fajn. 

z doby unboxingů, když jsem je ze začátku dělával

Když jsem se dneska dozvěděl, že jsem mezi nominovanými, celkem jsem šílel. Radostí! Vždyť tohle něco znamenalo! Kde by se jinde vzali ti lidi, co mě nominovali? A uvědomil jsem si dvě věci. První, že zas tak špatnej asi nebudu a že mi to teda něco musí dávat, že se lepším, když to lidi čtou a o to mi celou dobu šlo. Abych podal obstojnej výkon sám sobě a lidem, takže mě to strašně uklidnilo. Ale pak přišla ta druhá věc a to sice ta, že člověk nepotřebuje nominaci, titul nebo vítězství, aby zjistil, jestli je dobrej, protože na tom vůbec nezáleží. Je to jenom taková upomínka toho, že dělá práci, která má feedback. Chápu, že jestli sníte o tom, že jednou budete tvořit věty, chcete být dobrý a toužíte po tom, ale to je strašně nudný, jestli s tím nejste spokojený. Já možná nebudu mít každou větu vyšperkovanou, nebudu mít nikdy dokonalou gramatiku a jo, nebude to prostě ideální, ale proč by to mělo být špatně? Svět je obklopenej pravidly a mě to nudí. Totiž, jestli si můžu vsadit na to, proč pro mě ti lidé hlasovali a proč za mnou stojí, tak to není protože jsem nejlepší bloger nebo fotograf, ale je to proto, co jim podávám skrz slova. I když nedělám články na téma (a že to plánuju dlouho, věřte mi) a prostě svoje chyby mám. I můj blog. 

to je (velmi zjevně) z doby, kdy jsem se začal učit fotit na novej foťák :D
A proto bych vám chtěl říct, že i když je takový to vážný blogování fajn a napíšete skvělou recenzi nebo nafotíte krásně nastrojený fotky, je to podle mě na nic, když v tom není aspoň kousíček z vás opravdových.

Na závěr, strašně, nepopsatelně děkuju všem, kdo ve mě věří a stojí se mnou. Ať už mi hlas dali nebo ne. Na tom nesejde. A pro ostatní, jestli sympatizujete s lidmi (se mnou), kteří jsou schopni tahat do školy i ty obézní knížky jako je například Twilight Reimagined či Hra o trůny, a rozumíte tak, že to není dobré pro zdraví těchto lidí (pro to mé), protože už tak mají skoliózu zad, a náhodou nevíte jak hlasovat, mohli byste mi klidně dát hlas. Prosím. Moje páteř by to ocenila a já stejně tak. :------))

Váš hlas pro mě a další blogery můžete zanechat zde. Mějte se krásně! ♥

a kdo je se mnou už nějakou dobu, ví proč jsem dal tuhle knížku na závěr.

spoiler alert: je to z mojí nejslavnější recenze. 

10 komentářů:

 1. Já bych v podstatě tu anketu prakticky nezaregistrovala, kdyby to někteří tak vehementně nesdíleli. :D Nicméně gratuluji k nominaci a já budu muset mrknout, pro koho bych mohla hlasovat. A musím souhlasit s tím, jak tě blogování přivedlo na správnou cestu, kdybych sama nezačala blogovat, nikdy by mě nenapadlo vůbec přemýšlet nad tím, že bych mohla studovat něco, co se týká knih a jazyka. Strašně dlouho jsem chtěla studovat obor, u kterého jsem si myslela, že bych měla vyšší šanci uplatnění. Až blogování mi otevřelo oči a já zjistila, že bych radši studovala něco, co mě bude bavit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky ne, ale zas díky tomu jsem to vůbec mohl sdílet na fb blogu :D Díky!

   Vymazat
 2. Tss, jak si jako dovoluješ nebýt mezi nejlepšími objektivy? :DD Byls pro mě jasnej hlas a ono ne! :D Samozřejmě ti ho dám i teď, gratuluju k postupu :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, honestly, jestli jsem v něco vůbec doufal, tak právě v ten objektiv :D takže šok jako prase! Děkuju moc! ♥

   Vymazat
 3. Gratuluji. Určitě si to zasloužíš. Je škoda, že jsi nějaké články smazal, protože i když první články nemusí být podle představ, je na nich vidět ten průběh práce, zlepšování a tak všechno. Navíc každý by měl psát podle sebe, alespoň je to osobnější... No prostě pokračuj v tom co děláš a buď happy :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát díky, i když je po hlasování! :D To, že jsme ty články smazal mě štve, byla to docela sranda. :D :D :D

   Vymazat
 4. Obrovská gratulace, hlas už tam samozřejmě máš! :) Tvůj blog navštěvuju ráda, máš svůj osobitý styl a to se mi líbí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I po hlasování dodatečně mnohokrát díky! Za navštěvování a za komentáře a veškerej feedback, hrozně si toho cením! :)

   Vymazat