20. března 2016

Přečteno za únor

Možná, že v březnu se to změní, ale ani za únor vám nepřinesu shrnutí a koupených knížkách. Nemám ponětí kdy přesně jsem co koupil, ale díky GoodReads mám aspoň ponětí o tom, co jsem v únoru přečetl. :D A tak tedy znovu doháním resty, a přináším dost krátký článek o mých přečtených knížkách v lednu. :)

14. března 2016

Osobní výzva | Čteme v cizím jazyce Challenge


Protože je třeba vzdělávat se a není na škodu si rozšířit slovní zásobu cizího jazyka, rozhodl jsem se zapojit do projektu, který vytvořila Vendea z blogu Vendea's dream world of books. Osobně jsem nadšený, právě teď se mi tato challenge fakt hodí, v anglině jsem hodně dlouho nic nepřečetl.

Určitě se pro větší info mrkněte přímo k Ven. Tohle je především článek s mými osobními podmínkami, které si stanovím. Výhodou totiž je, že vás tato challenge vyloženě nenutí přečíst určitý počet knih, protože podmínky si vytvoříte vlastně vy sami. :)

Moje osobní challenge:
  • Přečíst po dobu výzvy minimálně 3 knihy v angličtině.
  • Přečíst za měsíc minimálně tři anglické mangy. 
  • Zrecenzovat (pokud to bude možné) všechny přečtené knihy.
  • Vše pečlivě dokumentova, fotit a chlubit se na všech mých sociálních sítích. 
  • Na závěr projektu zveřejnit článek o mém čtení v angličtině, o mých radách pro začátečníky a podobně. Musím vám to slíbit touto cestou, protože bych se k tomu jinak nedokopal.

13. března 2016

Milá Avo, vrať mi zpátky čas! | Dopisy na konec světa - Ava Dellaira / Recenze

Originální název: Love Letters to the Death
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 272
Vazba: Paperback
Překlad: Nela Knapová
Rok a měsíc vydání: 2015/12
Díl: -

Anotace:
Všechno to začalo úkolem na hodinu literatury: „Napište dopis někomu, kdo zemřel.“ 
Laurel si vybere Kurta Cobaina, který zemřel mladý, stejně tak jako její starší sestra May. Úkol sice neodevzdá, ale s psaním pokračuje a brzy dopisy adresuje i dalším nežijícím osobnostem – Amy Winehouseové, Riveru Phoenixovi nebo Amelii Earhartové. Svěřuje se jim se vším možným – jak se jí stýská po mámě, která po sestřině smrti odjela pryč a nechala Laurel se zničeným tátou a silně věřící tetou, jak se jí nedaří zapadnout v prostředí nové střední školy, jak je těžké navázat nová přátelství, když kamarádkám nemůže říct, jaká všechna tajemství ji tíží, nebo jak se poprvé zamilovala. A rozepíše se taky o své sestře, kterou zbožňovala, a o tom, jak je těžké žít bez ní. May zemřela za nevyjasněných okolností a jediným svědkem tragédie byla Laurel, která o tom však nedokáže mluvit – možná se o tom ale odváží psát. V dopisech se mezi řádky vyrovnává s tím, co se stalo, snaží se najít sebe sama a začít žít svůj život.

12. března 2016

Dohánění restů | Přečteno za leden

Omluvte mě! Radeček je chudáček, který se nemohl dostat na blog, protože... měl úmrtí v rodině? ...mu lékaři našli zhoubný nádor? ...ho vyhodili ze školy? Kecám. Mohl jsem se dostat na blog a moc dobře jsem o tom věděl, ale byl jsem prostě líný prase. (Doufám, že oceňujete alespoň tu mojí upřímnost.) No a lepší už to se mnou asi ani nebude, každopádně teď náladu psát mám a přináším vám krátké povídání o mém čtení v měsíci lednu. :) Byl bych přidal i shrnutí jako takový. ale už si nepamatuju, co jsem si koupil.

5. března 2016

Netradiční společník na životní cestě | Co mě naučil tučňák - Tom Michell / Recenze

Originální název: The Penguin Lessons
Nakladatelství: Noxi
Počet stran: 208
Vazba: Hardback
Překlad: Tomáš Jack
Rok a měsíc vydání: 2016/03
Díl: -

Anotace:
Jedinečný, silný životní příběh o nevídaném vztahu mezi mladým učitelem a tučňákem. Pro všechny, kteří kdy snili o tom rozumět řeči zvířat.

Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.