30. června 2016

Přečteno za červen

Červen se překvapivě a především netradičně bohužel nenesl v mém nejlepším výběru knih. Nevím jestli to bylo i mojí náladou, ve škole jsem dopisoval poslední testy a celkově jsem měl dost nabitý program - lítaní po nemocnici, předoperační... Co se počtu týče, přečetl jsem 5 titulů, a z toho jsem 4 ohodnotil hodnocením nižším, než jsou dvě hvězdy z pěti. Ostatně, podívejte se sami...

25. června 2016

Tak končí láska a začíná příběh | Proč jsme se rozešli - Daniel Handler (Lemony Snicket) / Recenze

Originální název: Why We Broke Up
Ilustrace: Maira Kalman
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Vazba: Hardback s přebalem
Překlad: Romana Bičíková
Rok a měsíc vydání: 2016/04
Díl: -

Anotace: 
„Řeknu ti, proč jsme se rozešli, Ede. Napíšu ti to v tomhle dopise, celou pravdu o tom, co se stalo.“
Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama.

20. června 2016

7 ideálních knížek na léto

Prázdniny se pro většinu z nás blíží, a tudíž si musíme položit otázku, na níž není radno odpovědět: Co číst? A protože je o mně všeobecně známé, že jsem strašně milý, vřelý a k lidem přítulný, rozhodl jsem se pro vás sepsat a nafotit pár knih, které by podle mě na vašem summer to-read listu rozhodně neměli chybět. (A taky mám mimochodem rád ironii.)

9. června 2016

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. | Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chbosky / Recenze

Originální název: The Perks of Being a Wallflower
Nakladatelství: Slovart 
Počet stran: 212
Vazba: Paperback
Překlad: Vratislav Kadlec
Rok a měsíc vydání: 2012/10
Díl: -

Anotace:
Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně.

5. června 2016

Můj prázdninový to-read list

Pomalu se nám blíží konec školy a tudíž červenec a srpen - prázdniny! Prvák mi utekl strašně rychle, přijde mi to jako včera, co jsem se nervil z novýho kolektivu a lidí. Každopádně včera jsem si udělal čas a popřemýšlel nad tím, co o prázdninách budu číst. Nakonec jsem se rozhodl pro osmu knih, který si prostě přečtu. Bez diskuse. Ať už protože na ně mám právě teď chuť, nebo protože je mám doma pekelně dlouho, knížky který tu uvidíte jsou mojí jasnou položkou na seznamu. Pokud se ptáte proč je jich jen osm, je to prostý, čtu totiž podle nálady a nerad bych byl ve výběru svázanej, což bych byl, v případě, že bych určil hned tu dvacítku knih, kterou plánuju přečíst. Každopádně tady to je:

3. června 2016

Přečteno za duben a květen

Že jsem línej už víte. V dubnu a částečně i květnu mě ale moje lenost naprosto skolila a já dohromady přečetl pouze 6 knih (z toho jeden obrazový průvodce :----))). Nicméně jsem dnes popadl foťák a něco teda nafotil. A tady to je:

2. června 2016

Když v těle oxiduje mimozemšťan, a tak nastane menší schizofrenie | Hostitel - Stephenie Meyerová / Recenze

Originální název: The Host
Nakladatelství: Tatran
Počet stran: 552
Vazba: Hardback s přebalem
Překlad: Petra Klůfová
Rok a měsíc vydání: 2009/08
Díl: -

Anotace:
Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ - její vetřelecká „duše“ - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopk zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.