23. září 2016

Když slova zdaleka nestačí a nastane ticho | Tip na čtení: Speak/Mluv

Mám rád Stmívání. Hodně. Jestli se vám to nelíbí, tak s tím asi nic neudělám, ale prostě to tak je. Nemusíte mi říkat, že to nemá žádnou literární hodnotu, protože to všechno už jsem slyšel, ale abych se dostal k věci, díky Stmívání mi padla do oka Kristen Stewart, dívka, která ztvárnila ve filmu hlavní hrdinku této ságy, a kterou jsem si okamžitě zamiloval. V Twilight sice nepředvádí nejlepší výkon, což ale není chybou její, ale filmových scénáristů, no ve skutečnosti to je nesmírně talentovaná herečka. Právě díky této mojí vášni jsem ve svých dvanácti objevil film Mluv, který je natočený podle knižní předlohy autorky Laurie Halse Anderson a který se stal mojí absolutní srdcovou záležitostí. Charaktery, výkony, ten film je zkrátka skvělý. A bylo pro mě obrovské překvapení, zjištění, že filmu předchází právě i kniha, protože jsem to nevěděl. Na začátku prázdnin jsem si ale toto dílo přečetl a protože nejsem zklamaný, rozhodl jsem se o knize napsat i zde na blogu, jsou to totiž necelé dva měsíce, kdy vyjde Mluv i u nás a já tvrdím, že za to tenhle příběh stojí.

Ii is easier not to say anything. Shut your trap, button your lip, can it. All that crab you hear on TV about communication and expressing feelings is a lie. Nobody really wants to hear what you have to say.


4. září 2016

Přečteno za srpen!

Za červenec jsem přečetl neskutečných dvanáct knih, což je na moje poměry neskutečné číslo. Doufal jsem, že i srpen by se mohl nést v podobných počtech a i když to nakonec skončilo o tři knihy méně, furt je to u mě nadprůměr. Jsem zvědavý, jak si povedu přes školní rok, no moc nadějně to nevidím. :D Každopádně tady už je ta devítka knih, nutno dodat, že velmi silná, které jsem za srpen přečetl:

3. září 2016

Když láska přeroste v strach | It Ends with Us - Colleen Hoover / Recenze

Název: It Ends with Us
Nakladatelství: Simon a Schuester (UK)
Počet stran: 376
Vazba: Paperback
Rok a měsíc vydání: 2016/08
Díl: -

Úvodem:
Sama autorka Colleen Hoover tvrdí, že je lepší do knihy vstupovat, aniž byste si četli anotaci a věděli o čem je. Anotace vám toho prozradí dost, stejně jako věnování na začátku knihy, nicméně já osobně si myslím, že je to vlastně jedno. O co se jedná se totiž dozvíte hned v úvodu příběhu (strana 16) a dedikace vám potvrdí možnou domněnku stoprocentně. Proto jsem se rozhodl, téma uvnitř recenze otevřít, samozřejmě bez spoilerů, ale pro jistotu na tento fakt upozorňuji právě teď.

Anotace:
Lily hasn't always had it easy, but that's never stopped her from working hard for the life she wants. She's come a long way from the small town in Maine where she grew up - she graduated from college, moved to Boston, and started her own business. So when she feels a spark with a gorgeous neurosurgeon named Ryle Kincaid, everything in Lily's life suddenly seems almost too good to be true.
Ryle is assertive, stubborn, maybe even a little arrogant. He's also sensitive, brilliant, and has a total soft spot for Lily, but Ryle's complete aversion to relationships is disturbing.
As questions about her new relationship overwhelm her, so do thoughts of Atlas Corrigan - her first love and a link to the past she left behind. He was her kindred spirit, her protector. When Atlas suddenly reappears, everything Lily has built with Ryle is threatened.