26. března 2017

Classics Book Club


S Matěnkou a Vendulkou jsme nedávno vedli konverzaci o tom, jak je dnes moderní opovrhovat Young Adult a číst jen klasiku, protože jak je všeobecně známo, retelling na Cinderellu či dopisy od Toho, co stojí v koutě, nám přece nemůžou oproti Idiotu a Austinové nic dát. Následně, protože patříme právě mezi čtenáře těchto braků/inteligenci destruktivních zbraní, jsme usoudili, že by bylo moudré, abychom se o kvalitách těchto perliček přesvědčili i my sami. Ne, že bychom snad nikdy nepřičichli ke klasice, jen nám přišel fajn nápad udělat z toho měsíční výzvu a rozšířit si znalosti. A protože by bylo fajn, kdybychom v tom nebyli sami, rozhodli jsme se náš původně osobní Classics Book Club rozšířit i mezi ostatní blogery a případně čtenáře. 

Cíl? Jednou za měsíc přečíst minimálně jednu knížku z klasické literatury. Zapojte se! Má to spoustu výhod. Budete pak vypadat strašně inteligentně, když dočtete něco strašně nóbl, pak taky to spousta lidí může využít u maturity... Jděte do toho!

Začínáme v dubnu a je jen na vás, jestli budete o svých (ne)úspěších informovat i v dalších článcích, formou sociálních sítí či vůbec. My osobně budeme prioritně zveřejňovat naše úspěchy na našich instagramech s hashtagem #ClassicsBookClub2017, tak se klidně přidejte!

Můj instagram: @crawer9

Matěnčin instagram: @mata.books

Vendulčin instagram: @vendeadreams

7 komentářů:

  1. Pokud mi vyjde čas (a nezapomenu na to!), tak se zapojím :D

    OdpovědětVymazat
  2. Držím Vám palce, ale něco velmi podobného už tady funguje v rámci projektu My čteme (https://www.goodreads.com/group/show/200260-my-teme), tak by bylo třeba fajn zapojit se také do něj :) Ať jde čtení od ruky ;)

    OdpovědětVymazat
  3. Přesně o tohle se snažím už od začátku prváku... :D Třeba mě k tomu dokopete, ať to čtu pravidelněji. Super nápad, rozhodně jdu do toho. :)

    OdpovědětVymazat